DOMOVSKÁ STRÁNKA
O nás Kopanice Fotografie Repertoár Kroj Aktuality Sponzoři a partneři Kontakt Archiv

CECERA

Ženský sbor Čečera ze Starého Hrozenkova vznikl v roce 1997. Hlavním motivem našeho setkávání byla touha společně si zazpívat pro radost a ta přetrvává dodnes. Kromě zpívání pro vlastní potěšení zpíváme i pro radost druhých.

Pro vystoupení na festivalu ve Strážnici jsme si vymyslely, že zkusíme nacvičit a předvést jedno z dávno zapomenutých řemesel - ruční zpracování technického konopí.  Z Konopářského svazu jsme si tedy nechaly přivézt surovinu, nástroje jsme  vypůjčily z muzea ve Strážnici a pustily jsme se do zkoušení. Zatím jsme se sice ještě nedostaly k předení ani ke tkaní konopných látek, zato lámání a česání konopí už se nebojíme. Pokud se chcete podívat, jak jsme trénovaly, můžete si prohlédnout následující fotografie.  

       
       
 
       
Kamarádky Ženičky slaví 20. let
[28.07.2021]
Cimbálová muzika ŽENIČKY z Hluku slaví 20. narozeniny a i my jsme dostaly pozvání na oslavu. Těšíme se! Moc rády přijedeme a zazpíváme!

Křest nové knihy pana Hely na Pitínských pasekách
[27.07.2021]
Pan Vlastimil Hela z Bojkovic napsal další knihu a pozval nás na její uvedení do světa, které proběhlo 24.července 2021 u Miškaříků-Hajtmanů na Pitínských pasekách. Děkujeme za milé pozvání.

Kopaničárské slavnosti 2021
[26.07.2021]
16.-18. července 2021. Po několika dlouhých měsících nás čekalo první vystoupení na slavnostech v Hrozenkově. Už jsme pomalu ani nedoufaly, že si letos zazpíváme...nakonec to přece jen vyšlo.

Další covidové pauzy
[25.07.2021]
Loni na podzim se vládní antivirová opatření opět zpřísnila, došlo i na zákaz zpěvu, a tak jsme místo zpívání aspoň v rámci možností trávily čas na čerstvém vzduchu a podnikly několik pěkných zdravotních vycházek.

Hodové zpívání
[02.09.2020]
V neděli 23. srpna 2020 jsme zazpívaly na hodech na Vyškovci, 6. září bychom měly krátce vystoupit na hodech v Hrozenkově. S ohledem na různá platná vládní omezení akcí budou však probíhat v menším rozsahu než obvykle.


©2007 Ženský sbor Čečera