DOMOVSKÁ STRÁNKA
O nás Kopanice Fotografie Repertoár Kroj Aktuality Sponzoři a partneři Kontakt Archiv

CECERA

Ženský sbor Čečera ze Starého Hrozenkova vznikl v roce 1997. Hlavním motivem našeho setkávání byla touha společně si zazpívat pro radost a ta přetrvává dodnes. Kromě zpívání pro vlastní potěšení zpíváme i pro radost druhých.

Pro vystoupení na festivalu ve Strážnici jsme si vymyslely, že zkusíme nacvičit a předvést jedno z dávno zapomenutých řemesel - ruční zpracování technického konopí.  Z Konopářského svazu jsme si tedy nechaly přivézt surovinu, nástroje jsme  vypůjčily z muzea ve Strážnici a pustily jsme se do zkoušení. Zatím jsme se sice ještě nedostaly k předení ani ke tkaní konopných látek, zato lámání a česání konopí už se nebojíme. Pokud se chcete podívat, jak jsme trénovaly, můžete si prohlédnout následující fotografie.  

       
       
 
       
Hodové zpívání
[02.09.2020]
V neděli 23. srpna 2020 jsme zazpívaly na hodech na Vyškovci, 6. září bychom měly krátce vystoupit na hodech v Hrozenkově. S ohledem na různá platná vládní omezení akcí budou však probíhat v menším rozsahu než obvykle.

Natáčení videa pro Strážnici na Žítkové
[01.09.2020]
V červnu jsme měly účinkovat na folklorním festivalu ve Strážnici. Kvůli koronaviru však byla akce zrušena a přesunuta na internet. Tak jsme nakonec místo vystoupení nečekaně natáčely video.

Naše pěší výlety
[31.08.2020]
Od loňského léta jsme moc nevystupovaly (kromě vánočního koncertu v Hrozenkově), ale podnikly jsme několik krásných pěších výletů. Prošly jsme se několikrát po Kopanicích a zavítaly jsme i do Vizovických vrchů.

Hodové zpívání v Hrozenkově
[16.07.2019]
Hody s dožínkami ve Starém Hrozenkově se konají 8. září 2019. Dožínkový průvod vychází zpravidla ve 14,00 hodin. Po jeho ukončení, přibližně od 15,00 hodin následuje většinou folklórní program, ve kterém nás pravděpodobně také uslyšíte a uvidíte.

Výlet do Prahy
[15.07.2019]
Naše členka Eliška nás pozvala v srpnu na třídenní výlet do Prahy. Zařídila nám exkurzi do Českého rozhlasu a možná nás vezme i na další zajímavá místa. A prý nám i něco uvaří...! Tak se už těšíme! Když se nám tam bude líbit, tak možná i něco někde zazpíváme...


©2007 Ženský sbor Čečera